Počasí Dnes °C
Odbor investic a správy nemovitého majetku
Úvodní stránka > Krajský úřad > Odbor investic a správy nemovitého majetku > Kraj chce vylepšit podnikatelské prostředí
Kraj chce vylepšit podnikatelské prostředí

Kraj chce vylepšit podnikatelské prostředí

28. 4. 2017

Liberecký kraj intenzivně pracuje na vzniku podnikatelského inkubátoru, který má podpořit začínající firmy a start jejich podnikání. Klíčová je při tom spolupráce s Technickou univerzitou v Liberci, ta by měla být partnerem při realizaci projektu Inovačního centra – podnikatelského inkubátoru. Kompletní projekt bude hotový nejpozději letos v září, nyní kraj řeší možnosti financování a provozovatele inkubátoru.

Kraj se vybudováním podnikatelského inkubátoru zabývá od roku 2014. Záměr jeho vzniku minulý rok schválili krajští zastupitelé. Vyrůst by měl v jedné z budov bývalého VÚTS, která bezprostředně navazuje na současné sídlo kraje. „Chceme, aby se z podnikatelského inkubátoru stala součást významných regionálních institucí. I proto krajské služby podporující podnikání a inovace chceme soustředit do jednoho místa,“ říká Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Projekt a vzájemnou podporu, zejména dotační možnosti, včera na společné schůzce místopředsedovi vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavlu Bělobrádkovi představili náměstek hejtmana Marek Pieter, rektor Technické univerzity Zdeněk Kůs a další zástupci kraje. „Liberecký kraj je v tomto směru perspektivní a je potřeba této šance využít a propojit myšlenku kulturního, sklářského, automobilového průmyslu s řemeslem a tradicí. Bude-li mít kraj kvalitní vizi, inkubátor by mohl dobře fungovat,“ uvedl Pavel Bělobrádek. „Technická univerzita v Liberci má s podporou firem zkušenosti, a proto je spolupráce s Libereckým krajem v tomto směru opravdu důležitá,“ dodal.

Podnikatelský inkubátor by pak začínajícím podnikatelům kromě pronájmu prostor nabízel poradenství, pomoc v oblasti vyhledávání veřejných i soukromých finančních zdrojů, poskytoval by podporu ochrany know-how, servisní služby jako řízení projektů a dále administrativní nebo právní služby. „Důležité je, aby řešení inkubátoru bylo založené na co nejvyšší úspornosti nákladů a spolupráci a podpoře významných subjektů v Libereckém kraji,“ doplnil náměstek Marek Pieter.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
485226324 / 739541624

rss

Zpracovávám...