Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Kraj opět představil obnovené brownfieldy

09. 11. 2023

Co jsou to brownfieldy? Jaké je jejich využití? Kde je mohou lidé najít? To vše a mnoho dalšího se dozvěděli zájemci během tzv. Brownfields TRIPs. Liberecký kraj je každoročně pořádá ve spolupráci s Agenturou regionálního rozvoje, spol. s r.o. Ve středu 8. listopadu se uskutečnil druhý výlet. 

Zájemci navštívili tentokrát Automoto museum Lučany, malou vodní elektrárnu v Přepeřích, Zámek Svijany, Beranův pivovar a hostinec v Trávníčku a Českou Besedu – kulturní a spolkové centrum Český Dub.

Během jednoho dne si tak mohli prohlédnout několik jedinečných a inspirujících lokalit, kde se seznámili s historií objektů a s jejich proměnou do dnešní podoby. V rámci akce navštívili lidé i některé objekty, které nejsou běžně přístupné.

„Brownfieldy skýtají pestré možnosti k nejrůznějšímu dalšímu využití, ať už třeba pro podnikání, bydlení nebo volnočasové aktivity. V Libereckém kraji jich na oživení čeká ještě řada. Výlety po brownfieldech mohou být pro ty, kteří se o tuto tematiku zajímají nebo uvažují o pořízení nějakého brownfieldu, dobrou inspirací,“ uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

V letošním roce se kraj rozhodl uspořádat rovnou dvě akce. První TRIP (výlet) byl určen pro žáky 4. ročníku Střední průmyslové školy stavební v Liberci. „Snažili jsme se nabídnout zajímavou akci i studentům stavební průmyslovky, kteří mohli nahlédnout do objektů, které se dočkaly rozsáhlých úprav, jsou svým způsobem jedinečné a nelze si je běžně prohlédnout,“ doplnil Jiří Ulvr. Druhý TRIP byl pro veřejnost, a to zejména pro projektanty, architekty a zájemce o revitalizace dlouhodobě nevyužívaných objektů v regionu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Portál Investičních příležitostí Libereckého kraje

Na portálu investičních příležitostí Libereckého kraje najdou lidé aktuální informace o typech brownfields nebo greenfields, ale i možné investory, nabídku poradenství, spolupráce a podpory při hledání lokality v databázi.

 

 

Mgr. Filip Trdla
tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307
Mobil: 770134419