Liberecký kraj chystá další Centra odborného vzdělávání, prozatím bude modernizovat vybavení na již fungujících školách

07. 10. 2020

Úspěšný projekt Center odborného vzdělávání (COV) zlepšující kvalitu výuky na středních školách v regionu bude pokračovat i v dalších letech. V současné době krajští radní vybírají zhotovitele projektové dokumentace na Střední škole strojní, stavební a dopravní Liberec (SŠSSD), kde vyroste COV pro obrábění kovů a vstřikování plastů, a na Střední průmyslové škole technické v Jablonci nad Nisou (SPŠT), kde vznikne COV strojírenství a robotiky.

„Myslím si, že projekt Center odborného vzdělávání by měl pokračovat i v dalším volebním období. Pro kraj je to jedna z hlavních priorit v oblasti školství. V současné době se snažíme vytipovávat školy, které by si zasloužily zmodernizovat své prostory a které by pomohly žákům vzdělávat se ve kvalitním prostředí,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Projektová dokumentace na dodání strojů a modernizaci prostorů u SŠSSD v Liberci a SPŠT v Jablonci nad Nisou činí bezmála 2 miliony korun. Vybavení těchto školských zařízení zvýší kromě maximální efektivity výuky i zájem o technické vzdělávání ve všech nabízených oborech.

Liberecký kraj již otevřel 7 z 8 plánovaných COV za zhruba 600 milionů korun. Projekt COV řemesel na Střední škole řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou se zpozdil kvůli částečné havárii z konce předloňského roku.

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz