Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Liberecký kraj chystá další Centra odborného vzdělávání, prozatím bude modernizovat vybavení na již fungujících školách

07. 10. 2020

Úspěšný projekt Center odborného vzdělávání (COV) zlepšující kvalitu výuky na středních školách v regionu bude pokračovat i v dalších letech. V současné době krajští radní vybírají zhotovitele projektové dokumentace na Střední škole strojní, stavební a dopravní Liberec (SŠSSD), kde vyroste COV pro obrábění kovů a vstřikování plastů, a na Střední průmyslové škole technické v Jablonci nad Nisou (SPŠT), kde vznikne COV strojírenství a robotiky.

„Myslím si, že projekt Center odborného vzdělávání by měl pokračovat i v dalším volebním období. Pro kraj je to jedna z hlavních priorit v oblasti školství. V současné době se snažíme vytipovávat školy, které by si zasloužily zmodernizovat své prostory a které by pomohly žákům vzdělávat se ve kvalitním prostředí,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.   

Projektová dokumentace na dodání strojů a modernizaci prostorů u SŠSSD v Liberci a SPŠT v Jablonci nad Nisou činí bezmála 2 miliony korun. Vybavení těchto školských zařízení zvýší kromě maximální efektivity výuky i zájem o technické vzdělávání ve všech nabízených oborech.

Liberecký kraj již otevřel 7 z 8 plánovaných COV za zhruba 600 milionů korun. Projekt COV řemesel na Střední škole řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou se zpozdil kvůli částečné havárii z konce předloňského roku.

 

 

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307
Mobil: 770134419