Liberecký kraj investoval do oprav a zateplení škol za poslední čtyři roky více než 255 milionů

• 01. 10. 2020 09:49
  • Magazín
  • Školství
  • Veřejné zakázky

Opravy výměníků, fasád, oken, podlah, střech, hřišť či vybavení ve třídách nebo nové sociální zařízení, komíny a výtahy – to je výčet nejvýznamnější investic resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti od roku 2017. Celková vynaložená částka na zlepšení kvality školských zařízení činí v letech 2017–2020 dohromady 255.367.000 korun, přičemž v následujícím roce kraj předpokládá investovat do této oblasti dalších zhruba 50 milionů.

Investice se týkají 55 z celkových 58 příspěvkových organizací resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

„My jsme rádi, že naše školní budovy odpovídají standardům 21. století. Díky rekonstrukcím se nejen sníží jejich energetická náročnost, ale nabídnou také lepší podmínky pro výuku žáků,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Významné projekty 2017–2021:

G. Česká Lípa

zateplení jídelna

G. Mimoň

modernizace jazyk.laboratoře

G. Jablonec – U Balvanu

G. FXŠ Liberec

G. Frýdlant

modernizace přírodověd.laboratoře

G. Dr. Randy Jablonec

G. a SOŠPg Liberec

OA Česká Lípa