ať víme, jak to na našem webu žije?

Podnikatelský inkubátor Lipo.ink má nové, kvalitní zázemí

24. 11. 2020

Inovační centrum v bývalých prostorách Výzkumného ústavu textilních strojů otevřel v centru krajské metropole Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink. ​Je to jediné takto koncipované místo v Libereckém kraji, kde je možné najít nejen zázemí, ale i komunitu pro sdílení a rozvoj nápadů.

„V budově Lipo.ink jsou všechny typy kancelářských prostorů, od jednotlivých kanceláří, přes konferenční sály až po velký sdílený co-workingový prostor, který nabízí 50 kancelářských stolů a dalších až 30 alternativních míst,​” popsala Vendula Zedníková, Community manažerka Lipo.ink.  „Koronavirová krize se mírně odráží na zájmu o pronájem, i tak ale máme už 40 % kanceláří obsazeno. K dispozici jsou také prostory na prototypové dílny nebo pro malou sériovou výrobu, současně obsazené z 50 %. U co-workingu více než 30 zájemců čeká na prohlídku, a protože současný nouzový stav nedovoluje konat hromadné exkurze, můžou se další zájemci hlásit o individuální prohlídky na mailu info@lipo.ink.”

Místo v coworkingu lze pronajmout na tři způsoby. „S tarifem Flexi za 2800 korun na měsíc můžete využívat veškeré prostory v coworkingu s dobrou kávou jako bonus. Další možností je klasický jednodenní vstup nebo tarif Fix s širšími výhodami, jakými jsou jisté místo u vlastního stolu a uzamykatelná skříňka,” ​dodala Zedníková.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky na stavbu podnikatelského inkubátoru byla zhruba 253 milionů korun bez DPH. Konečná cena stavby činí 298 milionů korun bez DPH a na dalších 8,85 milionu vyšlo vybavení.  „Původní projekt počítal pouze se základním zařízením prostor a s nejjednodušším nábytkem. Nemyslel například na úchyty oken nebo parapety, či na protipožární obklad ocelové konstrukce a elektrické rozvody. Navýšení ceny za vícepráce způsobily chyby v projektové dokumentaci, kterou dodala brněnská firma Statika – Dynamika,“ vysvětlil Jiří Ulvr, radní pro ​resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova​.

Liberecký podnikatelský inkubátor funguje od konce roku 2017 a doposud jeho služeb využilo přes 400 lidí a firem. Jeho posláním je podpořit vznik a rozvoj inovativních firem v Libereckém kraji a podpořit jeho budoucí blahobyt. Činí tak přes řadu aktivit, především přes business poradenství na špičkové úrovni. Lipo.ink vznikl jako předposlední z 12 inovačních center v ČR.Byl zřízen Libereckým krajem jako služba jeho obyvatelům a je součástí ARR – Agentury regionálního rozvoje, s.r.o. Taje krajskou společností, jejímž cílem je expertní podpora rozvojovým záměrům a projektům kraje, jeho obyvatelům a podnikatelům.

Prohlédněte si, jak to u nás vypadá: https://bit.ly/prohlidka_cowork

TZ: Lipo.ink

Jan Mikulička